Wiadomości - Przedszkole nr1 w Chrzanowie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Informujemy, że strona przedszkola została przeniesiona.
Znajdą ją Państwo pod linkiem

http://ps1chrzanow.edupage.org

 
30.11.2016
 
Andrzejkowe i Katarzynkowe wróżby

Andrzejkowe i Katarzynkowe wróżby.


30 listopada grupa starszaków skorzystała z edukacyjnego programu andrzejkowego.
Spotkanie andrzejkowe odbyło się w Muzeum w Chrzanowie. Główną atrakcją programu była wspólna zabawa we wróżby Andrzejkowe i Katarzynkowe. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. kto sobie wróżył,jakie przyszłe wydarzenia najbardziej ciekawiły wróżących, dlaczego najlepszym terminem na powodzenie wróżb była wigilia św. Andrzeja oraz jakiego rodzaju wróżby cieszyły się największym powodzeniem. Zajęcia prowadziła pani Marta Gawor.





>>> GALERIA <<<

25.11.2016
 
Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

"25 listopada uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu prawie wszystkie dzieci przyniosły swoje ulubione "misiowe" przytulanki.Były misie małe i duże (jeden nawet ogromny), nowe i nieco zmęczone przytulaniem. Przedszkolaki opowiadały o swoich pluszowych przyjaciołach, tańczyły z nimi i śpiewały piosenki. Po dniu pełnym wrażeń, misie wraz ze swoimi właścicielami wrócili do domów, by znowu przytulać się przed zaśnięciem. Głównym celem popularyzacji tego święta w naszym przedszkolu była chęć przypomnienia najważniejszych wartości, jakimi są przyjaźń, miłość i ciepło z którymi łączy się właśnie Pluszowy Miś.




>>> GALERIA <<<

24.11.2016
 
Spotkanie z panem Jackiem Woźnicą

Spotkanie z panem Jackiem Woźnicą

24 listopada odbyły się zajęcia muzyczno-edukacyjne prowadzone przez muzyka pana Jacka Woźnicę z Agencji Artystycznej Arte Vivo.Muzyk wprowadził dzieci w świat muzyki klasycznej. Dzieci rozwiązywały zagadki muzyczne na temat ,,Zwierzęta z muzycznego lasu" bawiły się przy muzyce, śpiewały,naśladowały odgłosy wybranych zwierząt.




>>> GALERIA <<<

19.11.2016
 
VII Powiatowy Konkurs Ekologiczno – Plastyczny ,,Ptaki wokół nas”

VII Powiatowy Konkurs Ekologiczno – Plastyczny ,,Ptaki wokół nas”


W dniu 19 listopada 2016r w Przedszkolu Samorządowym im. św. Franciszka – patrona ekologów w Balinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym ,,Ptaki wokół nas”.
Wśród nagrodzonych znalazły się nasze przedszkolaki. W kategorii prace płaskie nagrodę III miejsca przyznano Zosi Rabskiej lat 5, Małgosi Brożek lat 6. Wyróżnienia przyznano Hani Pudzianowskiej lat 4, Monice Zemanek lat 4. Podczas uroczystości nagrodzeni obejrzeli sztukę teatralną pt. ,,Brzydkie Kaczątko”, otrzymali dyplomy i książki, po czym mile spędzali czas na biesiadowaniu przy słodkim poczęstunku.



>>> GALERIA <<<

17.11.2016
 
Przedszkolaki na uczelni

Przedszkolak na uczelni.

17 listopada w godzinach popołudniowych dzieci wraz z rodzicami wyjechały na inaugurację zajęć w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. W tym dniu dzieci miały okazję uczestniczyć w pierwszych zajęciach z dziedziny: Biologia na temat : ,,Nietoperze są niesamowite”. Małym studentom zajęcia się podobały i wszyscy czekają na kolejne wykłady.




>>> GALERIA <<<

17.11.2016
 
"Bosa nóżka"

,,Bosa Nóżka”


W dniu 17.11.2016r w sali teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie odbyły się Chrzanowskie Spotkania Folklorystyczne ,,Bosa Nóżka”
. Jednym z uczestników przeglądu był nasz wychowanek Michałek Czak lat 3, który zdobył nagrodę I miejsca w kategorii soliści i wystąpił 18 listopada w konkursie laureatów gdzie zaprezentował piosenkę pt ,,Wielka Wyprawa”. Serdecznie gratulujemy.





>>> GALERIA <<<

14.11.2016
 
Spektakl teatralny

Spektakl Teatralny

Dnia 14.11.2016r nasze przedszkolaki pojechały autokarem do Domu Kultury w Chrzanowie na spektakl teatralny pod tytułem ,,Przygody Kota - Mądrość Pokoleń''. Aktorzy z Wrocławskiego Teatru IN-ART przedstawili barwne i pouczające widowisko, które dzieci nagrodziły gromkimi brawami.





10.11.2016
 
Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2016 r w sali teatralnej MOKSiR już po raz dziesiąty odbył się Gminny Festiwal Pieśni Legionowej Dzieci i Młodzieży Gminy Chrzanów. Poza konkursem zaprezentowały się przedszkolaki z Przedszkoli nr 1, nr 7, nr 10. Starszaki z naszego przedszkola zaprezentowały inscenizację pt. Niepodległość. To była wielka lekcja patriotyzmu. Dzieci do występu przygotowały nauczycielki S. Bogusz, B. Klimczak.




>>> GALERIA <<<

25.10.2016
 
Jesienne pieczenie ziemniaka

Jesienne pieczenie ziemniaka

W dniu 25 października 2016 r. w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie, personel naszego przedszkola wraz z nauczycielkami i dziećmi z grupy "Biedronek" zorganizował integracyjny piknik pod hasłem "Jesienne pieczenie ziemniaka". W pikniku uczestniczyły dzieci z klasy 1 wraz z nauczycielkami panią Renatą Wiśniewską i panią Małgorzatą Nawalaniec. Spotkanie rozpoczęło się w ogrodzie przedszkolnym,gdzie piekły się prażonki. Blask palonego ogniska oraz rozchodzący się wokół zapach pieczonych ziemniaków wzmagał apetyt u dzieci. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło wielu atrakcji,przygotowanych przez nauczycielki przedszkola. Wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.




>>> GALERIA <<<

11.10.2016
 
Teatrzyk Czerwony Kapturek

Teatrzyk Czerwony Kapturek.

Aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych Sztuka z Trzebini przedstawili w naszym przedszkolu teatrzyk pt. "Czerwony Kapturek".
Wesoły,
pozbawiony przemocy spektakl uczy dzieci posłuszeństwa wobec rodziców i przestrzega je by nie ufać nieznajomym oraz przybliża dzieciom piękno lasu i całej przyrody.Dzieci miały możliwość współtworzyć akcję przedstawienia.






>>> GALERIA <<<

30.09.2016
 
Spokanie z dentystą

W piątek 30 września 2016 r. nasze przedszkole odwiedził student stomatologii, pan Tomek. Tłumaczył on dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Na przyniesionym rekwizycie pokazywał w jaki sposób czyścić zęby. Dzieci oglądały także film na którym ich rówieśnicy uczyli prawidłowego mycia zębów. Celem spotkania było przybliżenie sylwetki dentysty, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamięta na zawsze. Na koniec spotkania każde dziecko dostało pastę do zębów i szczoteczkę i pod kontrolą pana Tomka myło zęby.






>>> GALERIA <<<

01.10.2016
 
XII Bieg Uliczny

XII Bieg Uliczny w ramach XIX Festynu Parafialnego w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie:
"Zaufaj Bożemu Miłosierdziu".

W sobotę 01.09.2016 r. już po raz XII został zorganizowany Bieg Uliczny w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Na starcie stanęły nasze przedszkolaki; Martynka Kulińska, Gracjan Gola, Kacper Płonka. Uczestnicy Biegu otrzymali pamiątkowe medale.






>>> GALERIA <<<

28.09.2016
 
Warsztaty w muzeum

Warsztaty w muzeum.

Dnia 28.09.2016 r. grupa starszaków uczestniczyła w warsztatach Czerpania papieru w Muzeum w Chrzanowie. Zajęcia prowadziła pani mgr Marta Gawor-nauczyciel historii. Dzieci poznały dawną sztukę wytwarzania papieru oraz dzieje piśmiennictwa. Miały możliwość samodzielnie wykonać kartkę zdobioną suszonymi kwiatami i ziołami, zgodnie z etapami technologii. Zwiedziły także część sal muzealnych. Panie pracujące w muzeum pomagały dzieciom podczas warsztatów, ciekawie opowiadały o eksponatach, a na koniec dzieci otrzymały książeczki i ciastka.




>>> GALERIA <<<

22.09.2016
 
Spokanie z Policjantami

Dnia 22.09.2016 r. na zaproszenie pani Dyrektor mgr Aliny Adamczyk-Szreter,nauczycieli oraz dzieci, przybyli do naszego przedszkola policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Chrzanowie. Tego dnia dzieci z grupy "Pszczółek" i "Biedronek"zgromadziły się w jednej sali aby powitać niecodziennych gości. Tematem spotkania była pogadanka na temat "Jestem widoczny- jestem bezpieczny". Policjanci uświadomili dzieciom konieczność noszenia elementów odblaskowych i wręczyli dzieciom opaski odblaskowe oraz plakaty. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie policjantów i wyposażenie wozu policyjnego, który mogły zobaczyć od środka na parkingu przedszkolnym. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczące ruchu drogowego, starszaki zaśpiewały policjantom piosenkę pt."Kolorowe światła" i wręczyły upominek z życzeniami.






>>> GALERIA <<<

20.09.2016
 
Ogólnopolski dzień przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dnia 20 września w naszym przedszkolu odbyły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Był to wyjątkowy dzień dla całej społeczności przedszkolnej. Nadrzędnym celem było dostarczenie dzieciom okazji do świętowania, miłej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Wszystkim Przedszkolakom życzymy radości,spełnienia marzeń, uśmiechów na każdy dzień i samych wyjątkowych chwil. Rodzicom gratulujemy cudownych pociech.






>>> GALERIA <<<

14.09.2016
 
Warsztaty w Wygiełzowie

Warsztaty w Wygiełzowie

14-go września 2016 r. przedszkolaki z grupy "Biedronek" uczestniczyły w warsztatach "Nie święci garnki lepią". Dzieci poznały techniki obróbki gliny, próbowały swoich sił w lepieniu i toczeniu na kole garncarskim. Zapoznały się z historią garncarstwa w regionie i tradycyjnymi wyrobami garncarskimi. Zajęcia prowadziły wykwalifikowane instruktorki.




>>> GALERIA <<<

01.09.2016
 
Witamy w przedszkolu

WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU

Serdecznie witamy po wakacjach. W szczególności witamy dzieci, które po raz pierwszy przyszły do naszego przedszkola. Wszystkim dzieciom w nowym roku szkolnym 2016/2017 życzymy niezapomnianych przeżyć i aby czas w przedszkolu upływał na wesołej i twórczej zabawie. Rodzicom życzymy owocnej współpracy i zadowolenia. O wszystkich wydarzeniach będziemy Państwa na bieżąco informować na naszej stronie internetowej.

 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego