Archiwum 2015/2016 - Przedszkole nr1 w Chrzanowie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Zakończenie Roku Przedszkolnego
Dnia 2
4 czerwca 2016 roku (piątek) o godzinie 15:30 odbędzie się uroczyste zakończenie Roku Przedszkolnego.
Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci

Zapraszamy do zapoznania się z Kalendarium Uroczystości planowanych w naszym przedszkolu

W naszym przedszkolu wprowadziliśmy kolejne zajęcia dodatkowe "
Spotkania z rytmiką".
Zajęcia
odbywają się raz w tygodniu w środy:
od 14:00 do 14:30 grupa ,,Pszczółek"
od 14:30 do 15:00 grupa ,,Biedronek"

 
17.06.2016
 
Z wizytą w pasiece

Z wizytą w Pasiece

17 czerwca 2016 r. przedszkolaki odwiedziły pasiekę pana Grzegorza Otrębskiego pasjonata pszczelarstwa. Pan Grzegorz udzielił dzieciom wielu ciekawych informacji na temat życia pszczół: jak żyją, rozmnażają się, jakie funkcje pełnią różni przedstawiciele tych społecznych owadów. Dzieci mogły zobaczyć różne akcesoria niezbędna do pozyskiwania miodu. Przyjrzały się jak wygląda zaczerwiony plaster, do czego służy zadymiarka, przymierzały ochronne pszczelarskie kapelusze. Wielką atrakcją była degustacja miodu oraz lizaków. Wizyta w pasiece dostarczyła wszystkim wielu ciekawych wiadomości - to była piękna lekcja przyrody.
>>> GALERIA <<<

09.06.2016
 
Z wizytą w szkole

Z wizytą w szkole 09.06.2016 r.

W ramach współpracy ze szkołą nasze przedszkolaki miały okazję gościć w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda sala lekcyjna oraz wziąć udział w prawdziwej lekcji prowadzonej przez nauczyciela. Przedszkolaki zasiadły do szkolnych ławek i razem z pierwszoklasistami uczestniczyły w zajęciach o wiośnie, rozwiązywały działania matematyczne, oglądały zeszyty, książki. Następnie dzieci zwiedziły szkołę, między innymi: pracownię komputerową, gabinet lekarski, salę gimnastyczną, sekretariat, świetlicę, jadalnię, szatnię. Mamy nadzieję,że to cenne doświadczenie ułatwi im przekroczenie progu szkoły.>>> GALERIA <<<

07.06.2016
 
Przedszkolaki z wizytą w ZOO

Przedszkolaki z wizytą w ZOO

Dnia 07.06.2016 r. przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę autokarową do krakowskiego ZOO. Przed wyjazdem przypomniały sobie zasady bezpiecznego
podróżowania i zachowania się w czasie wycieczki,
opowiadały o tym jakie zwierzęta chciałyby tam zobaczyć. Tuż za bramą powitały wszystkich ptaki
między innymi piękny paw.
W zależności od upodobań każdy mógł znaleźć to, co ciekawi go najbardziej. Złożyliśmy wizytę żyrafom, zebrom, jeleniom, hipopotamom.
W małpim gaju przyszedł czas na wygłupy z szympansem i gibbonem a na safari stanęliśmy blisko tygrysa i lwa.
Odwiedziliśmy też pawilon nocnych zwierząt,
gdzie z mroku wyłoniły się pancerniki i nietoperze.
Na pożegnanie trąbą pomachały nam słonie indyjskie. Pobyt w ogrodzie zoologicznym dostarczył dzieciom wiele radości i był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.


>>> GALERIA <<<

03.06.2016
 
IV Chrzanowska Olimpiada Przedszkolaków

IV Chrzanowska Olimpiada Przedszkolaków

03 czerwca 2016 r. drużyna sportowa z naszego przedszkola brała udział w IV Chrzanowskiej Olimpiadzie Przedszkolaków o Puchar Burmistrza Chrzanowa,
której ideą było promowanie ruchu i zdrowej rywalizacji wśród najmłodszych.
W rozgrywkach wzięło udział 15 przedszkoli z terenu gminy Chrzanów.
Olimpiadę rozpoczęła "Parada Przedszkolaków",
następnie dzieci rywalizowały ze sobą w pięciu konkurencjach sportowych, po których bawiły się w rytmach Zumby.
Ważnym momentem Olimpiady było ogłoszenie wyników,
wręczenie wszystkim dzieciom pamiątkowych medali i dyplomów oraz przekazanie nagród i "Pucharu przechodniego."
Zwycięzcą zostało Przedszkole Samorządowe nr 8 w Chrzanowie.
Nasze przedszkolaki również dzielnie walczyły o wysokie miejsca.
Gratulujemy zawodnikom,
dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i kibicowanie podczas zawodów.


>>> GALERIA <<<

01.06.2016
 
Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

1 czerwca to dzień wyjątkowo lubiany przez wszystkie dzieci. Także nasze przedszkolaki zamiast na codziennych zajęciach dydaktycznych, spędziły ten dzień na wesołej zabawie, integrując się w trakcie wspólnych gier, konkursów i zabaw zręcznościowych. Wiele śmiechu i radości sprawiły dzieciakom bańki mydlane i zabawy z chustą animacyjną. „Biedronki” z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do konkursu plastycznego „Autoportret”, a „Pszczółki”  starały się uwiecznić swoje wizerunki kredą na tarasie. Nie zabrakło także słodkich upominków. Z okazji Dnia Dziecka nasze przedszkole odwiedziła grupa teatralna z przedstawieniem pt. „Lampa Aladyna”.

>>> GALERIA <<<

25.05.2016
 
Dzień Rodziny w Przedszkolu

Dzień Rodziny w Przedszkolu


Dnia 25 maja 2016 r.uroczyście obchodziliśmy nasz Przedszkolny Dzień Rodziny.
Scala on w jedno majowy Dzień Matki i Czerwcowy Dzień Ojca. Tego dnia nasze przedszkolaki w pięknych strojach prezentowały na scenie przygotowane pod okiem wychowawców programy artystyczne - inscenizacje, wiersze, piosenki. Dzieci dziękowały za miłość, trud, wychowanie, troskę i cierpliwość. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna. Na zakończenie uroczystości po odśpiewaniu przez dzieci tradycyjnego Sto lat oraz wręczeniu upominków wszyscy zebrani goście udali się na słodki poczęstunek w postaci wspaniałych i pysznych wypieków przygotowanych przez rodziców dzieci.

>>> GALERIA <<<

11.05.2016
 
Wycieczka do Galerii ,,Drzewiej" w Porębie Żegoty

Wycieczka do Galerii ,,Drzewiej" w Porębie Żegoty


W dniu 11 maja 2016 dzieci z grupy I - ,,Pszczółki" oraz grupy II - ,,Biedronki", wybrały się na wycieczkę autokarową do Galerii "Drzewiej" Ginące zawody w Porębie Żegoty.
Dzieci uczestniczyły w warsztatach artystycznych - malowały drewniane kwiaty, rzeźbiły w drzewie lipowym, strzelały z łuku, rzucały do celu podkowami. Po zajęciach grały w piłkę, bawiły się drewnianymi zabawkami oraz oglądały zwierzęta w mini - zoo. Dzieci miały również okazję obejrzeć wystawę wyrobów rękodzieła ludowego - drewnianych barwnych ptaków, rzeźb, płaskorzeźb z różnych regionów Polski. Po ekscytujących zajęciach dzieci zjadły obiad w plenerze.


>>> GALERIA <<<

16.05.2016
 
Przedszkolaki z wizytą w Szkole Muzycznej

Przedszkolaki z wizytą w Szkole Muzycznej

W poniedziałek 16 maja najstarsza grupa przedszkolaków wraz z wychowawcami i dyrektorem przedszkola udały się do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Chrzanowie. Celem wizyty było uświadomienie przedszkolaków o istnieniu szkoły,która uczy dzieci grać na instrumentach muzycznych. W tym dniu dzieci uczestniczyły w koncercie muzycznym przygotowanym specjalnie dla nich. Uczniowie szkoły muzycznej podczas koncertu grały na : fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, akordeonie, gitarze. Po koncercie, nauczyciel muzyki prezentował instrumenty na których grały dzieci, opowiadał o nich i ich budowie. Na zakończenie przedszkolaki zwiedziły szkołę, mogły zobaczyć jak uczą się przyszli artyści.


>>> GALERIA <<<

10.05.2016
 
Przegląd Form Teatralnych

Przegląd Form Teatralnych

Dnia 10 maja 2016 dzieci z grupy II ,,Biedronki" wzięły udział w XXIV Festiwalu Kultury Dziecięcej, organizowanym przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini.
W przeglądzie form teatralnych przedszkolaki zaprezentowały teatr bajki pod tytułem ,,Otwórz okienko" na podstawie książki Heleny Bechlerowej.
Dzieci swoim występem podbiły serca komisji konkursowej, która przyznała im I miejsce.


>>> GALERIA <<<
>>> FILM <<<

22.04.2016
 
Przedstawienie "Brzydkie Kaczątko" w Teatrze Groteska w Krakowie

BRZYDKIE KACZĄTKO H.CH.ANDERSENA

W dniu 22.04.2016.r. wybraliśmy się z wszystkimi przedszkolakami na wycieczkę do pewnego magicznego miejsca w Krakowie - do Teatru Groteska. Nie bez powodu wybraliśmy spektakl "Brzydkie Kaczątko"- jest on skierowany do najmłodszych dzieci, opowiada piękną wzruszającą historię i jego bohaterami są zwierzęta.Bohaterowie baśni powstają na oczach widzów- z kolorowych chust, wychodzą z koszyka lub skrzyni. Postacie baśni to lalki animowane przez aktorów, jak i aktorzy przebrani w ciekawe kostiumy. Prawdziwy teatr wywarł na dzieciach duże wrażenie - nic dziwnego, majestatyczne wnętrze, wielkie schody, a na każdym piętrze wystawa lalek. Wszystko to niezwykle ciekawiło dzieci.

20.04.2016
 
Spotkanie z panem Jackiem Woźnicą

20 kwietnia wystąpił w naszym przedszkolu wirtuoz gry na skrzypcach - pan Jacek Woźnica z Agencji Artystycznej Arte Vivo. Muzyk wprowadził dzieci w świat muzyki klasycznej prezentując w sposób niezwykle dynamiczny i z ogromnym poczuciem humoru takie utwory i tańce jak: Polka Tik- Tak J. Straussa; Polonez M. Ogińskiego; Walc z filmu „Noce i dnie”; Marsz Radetzkiego, J. Straussa; Kankan, Offenbacha. Dzieci rozwiązywał zagadki muzyczne, próbowały gry na skrzypcach i dyrygentury. Spotkanie zakończyło się japońska zabawą ruchową, przy której dzieci wspaniale się bawiły.>>> GALERIA<<<

18.04.2016
 
SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI W PRZEDSZKOLU

SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI W PRZEDSZKOLU

W dniu 18.04.2016 r. gościliśmy w naszym przedszkolu "Służbę Medyczną Malta" oddział Chrzanów. To było nie tylko miłe ale ważne spotkanie.
Celem zajęć przeprowadzonych przez ratowników było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz
zachowania się w czasie wypadku,
sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się małymi
ratownikami.
Naszym gościom dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola. Taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy
związaną z tematyką pierwszej pomocy przedmedycznej.


>>> GALERIA<<<

24.03.2016
 
Pieczenie pizzy.

Pieczenie pizzy.

Pizza to bez wątpienia jeden z największych przysmaków dzieci. Wie o tym kucharz pizzerii L'Antica STAZIONE w Trzebini pan Łukasz Odrzywołek. W czwartek 24 marca 2016 r. gościł na warsztatach kulinarnych dzieci z naszego przedszkola. Program warsztatów obejmował: omówienie i zademonstrowanie włoskich składników do pizzy, pokaz rzucania ciastem-pizza freestyle, indywidualne wykonanie pizzy przez każde dziecko, pieczenie pizzy w piecu opalanym drewnem, konsumpcja własnoręcznie wykonanej pizzy, rozdanie dyplomów przyszłym adeptom sztuki kulinarnej, pamiątkowe zdjęcia. To był bez wątpienia pyszny poranek.

>>> GALERIA<<<

21.03.2016
 
Pierwszy Dzień Wiosny - spacer po osiedlu.

Pierwszy Dzień Wiosny - spacer po osiedlu.

21 marca nasze przedszkolaki w wiosennym korowodzie, z kukłą Marzanny wyszły na spacer, by wyrazić swą radość z przyjścia nowej pory roku. Idąc alejami osiedla dzieci śpiewały piosenki o wiośnie oraz szukały jej oznak w przyrodzie. Na zakończenie pożegnały się z Marzanną - zimową panną.

>>> GALERIA<<<

17.03.2016
 
O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku.

O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku.


17.marca 2016 r. Teatr Moich Marzeń zaprosił nas po raz drugi na bajkę muzyczną do Domu Kultury w Chrzanowie. Tym razem był to spektakl o "Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku". Barwna opowieść o perypetiach dziewczynki wędrującej przez las do chorej babci. Spektakl rozpoczął się melodyjną piosenką, której refren stał się tematem przewodnim i był śpiewany wraz z dziećmi podczas wędrówki Czerwonego Kapturka. Z natury zły wilk jest dżentelmenem, który uwielbia zapach kwiatów. Postacią, która wplątała wilka w intrygę wyzwalając w nim pierwotne instynkty była podstępna wiewiórka. Wszystkim wydarzeniom przyglądała się sowa-mądra głowa, która będąc autorytetem pomagała Kapturkowi ocenić trudną sytuację. Barwna scenografia, bogate kostiumy przy udziale efektów specjalnych pozostawiły w nas bajkowe wspomnienia. Aktorzy poprzez interakcję z dziećmi wciągnęły je w zaczarowany świat.

1% podatku
 
Przekaż 1 % podatku

Przekaż 1 % podatku.

Drodzy Rodzice i Wszyscy Sympatycy Naszego Przedszkola
Przekazując 1 % podatku od dochodu na rzecz Fundacji Studenckiej " Młodzi-Młodym ",mogą Państwo wspomóc Przedszkole. Wystarczy tylko wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. Zebrane pieniądze pomogą nam doposażyć przedszkola w pomoce, zabawki lub stroje.

Jak przekazać 1 %
Fundacji Studenckiej " Młodzi - Młodym "
Podczas wypełniania formularza PIT wpisać: KRS : 0000270261
Prosimy pamiętać,aby w rubryce
- cel szczegółowy wpisać: Przedszkole 1 w Chrzanowie 4943

Za okazaną życzliwość i wsparcie
Serdecznie dziękujemy.

10.02.2016
 
„Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze"

„Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze"

10 lutego 2016 r. odwiedził nasze przedszkole Teatr KIKIMORA z przedstawieniem pt. „Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze". Aktorzy przenieśli dzieci w bajkowy świat króla Patyka, królowej Tasiemki i ich kapryśnej córki królewny Marysi. Przedstawienie obfitowało w humorystyczny język, a aktorzy w sposób prosty, trafiający do dziecka starali się przekazać takie wartości jak przyjaźń, miłość czy bycie wrażliwym na drugiego człowieka. Występ wzbudził u dzieci ogromne emocje. Żywo reagowały one na wydarzenia odgrywane na scenie, pomagały odmienić samolubną, kapryśną księżniczkę w miłą i uczynną dziewczynkę. Chętnie uczestniczyły w zaproponowanych przez aktorów zabawach.>>>GALERIA<<<

17.01.2016
 
Jasełka 2016

Jasełka 2016

W niedzielę 17.01.2016 r. o godz.11.00 w kościele na Kątach p.w. Miłosierdzia Bożego, dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Chrzanowie przedstawiły Jasełka dla zgromadzonych gości. Przedstawienie to odbyło się z okazji Dnia Babci i Dziadka, które w tym roku wypada podczas ferii zimowych.
W imieniu dzieci oraz pracowników przedszkola życzenia dla Babci i Dziadków złożyła pani dyrektor Alina Adamczyk-Szreter.
Babcie,
Dziadkowie, Rodzice oraz wszyscy sympatycy naszego przedszkola mogli obejrzeć scenki z Narodzenia Pana Jezusa w wykonaniu naszych podopiecznych. Przedstawienie przeplatały śpiewane przez dzieci kolędy oraz pastorałki.Całość dopełniały
barwne stroje. Miarą sukcesu występu dzieci były ogromne brawa od wszystkich widzów zgromadzonych w kościele.
Przedstawienie jasełkowe przygotowały nauczycielki przedszkola.
Serdeczne podziękowania należą się także wszystkim,
którzy pomogli nam w jego realizacji: ks.Proboszczowi Pawłowi Ziębie, oraz paniom: Grażynie Perzyńskiej, Dominice Brożek oraz Monice Wartalskiej.>>>GALERIA<<<

08.01.2016
 
Karnawał 2016

Karnawał 2016 r.

Dnia 08 stycznia nasze przedszkole zamieniło się w magiczny i kolorowy świat. Gdy wybiła upragniona godzina rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Dzieci przebrane w różnobarwne stroje wspaniale bawiły się w rytm karnawałowej muzyki pod kierunkiem wodzireja Pana "PIKO". Radosny nastrój sprawiła pięknie udekorowana sala.
Serdecznie dziękujemy Pani Monice Wartalskiej za ozdoby dekoracyjne i pomoc w ozdabianiu sali.
>>>GALERIA<<<

18.12.2015
 
Wigilia 2015

WIGILIA 2015 r.

Jak co roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia, na którą zostali zaproszeni goście: ksiądz Paweł Zięba, proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego Chrzanów- Kąty oraz Radny Rady Miejskiej w Chrzanowie pan Roman Madejski. Uroczystość rozpoczęła się występem dzieci, wspólną modlitwą oraz łamaniem się opłatkiem. Do wigilijnego posiłku,przy uroczyście nakrytych stołach zasiadły dzieci, zaproszeni goście oraz personel przedszkola. Podczas tego spotkania Pani dyrektor Alina Adamczyk-Szreter wręczyła dyplomy i nagrody dzieciom,które zebrały największą ilość pieniędzy na akcję charytatywną "Góra grosza" na rzecz dzieci z Domów Dziecka. Nagrodzone dzieci to: Kamila Perzyńska-lat 5, Emilia Głąb lat-5, Kacper Płonka lat-4 oraz nauczycielka pani Stanisława Bogusz.>>>GALERIA<<<

16.12.2015
 
Festiwal Kolęd i Pastorałek

Festiwal Kolęd i Pastorałek.

Już po raz XIV w Domu Kultury w Chrzanowie odbył się Gminny Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Zimowych. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci: Maja Wartalska, Julia Siewniak, Martyna Kulińska, Kamila Perzyńska, Jan Bar i Szymon Bochenek.
Przedszkolaki zaśpiewały pastorałkę pt. "Jam jest dutka",
podczas której grały na instrumentach perkusyjnych oraz skrzypcach.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku z występu dzieci>>>FILM<<<

15.12.2015
 
Warsztaty Bożonarodzeniowe

Warsztaty Bożonarodzeniowe

 Przedświąteczny czas w naszym przedszkolu jest bardzo kolorowy i wesoły. 15 grudnia odbyły się kolejne warsztaty plastyczne. Panie z Muzeum im. Ireny i Mieczysława Mazarakich w Chrzanowie zorganizowały dla przedszkolaków warsztaty, na których dzieci własnoręcznie wykonywały ozdoby choinkowe z opłatków tzw."światy" oraz ptaszki i koszyczki. Ozdoby wykonane na warsztatach upiększą choinki w rodzinnych domach dzieci.
Serdecznie dziękujemy pani Ewie i Ani za przygotowanie zajęć.>>>GALERIA<<<

14.12.2015
 
Świąteczne pierniczki

Świąteczne pierniki.

 14 grudnia do naszego przedszkola przyjechali wyjątkowi goście z Zasadniczej Szkoły Zawodowej SOSW w Chrzanowie. Młodzież z tej szkoły wraz z wychowawczynią panią Grażyną Perzyńską zorganizowali warsztaty zdobienia pierników. Pierniki zostały upieczone przez podopiecznych pani Perzyńskiej. Wiele radości i zabawy sprawiło dzieciom ozdabianie pierników różnokolorowymi ozdobami cukrowymi oraz kolorowym lukrem. Wszystkie materiały zdobnicze zostały zakupione przez nauczycielkę panią Grażynę Perzyńską.
Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.>>>GALERIA<<<

04.12.2015
 
Piernikowy zawrót głowy

PIERNIKOWY ZAWRÓT GŁOWY

 W poniedziałek 14 grudnia grupa „Pszczółek” z wielkim zaangażowaniem przystąpiła do ozdabiania bożonarodzeniowych pierników. Zabawa była doskonała, a pierniczki udekorowane cukrowymi pisakami i srebrnymi kuleczkami wyglądały bardzo ładnie. Każdy inny, niepowtarzalny, kolorowy.
A to wszystko dzięki mamie Antosia Starzyckiego, która upiekła dla maluszków całą masę pachnących ciasteczek sprawiając tym wiele radości maluszkom. Dziękujemy pani Kasiu.
>>>GALERIA<<<

04.12.2015
 
Mikołaj w przedszkolu

Odwiedziny Świętego MIkołaja

 4-go grudnia wszystkie dzieci w naszym przedszkolu czekały z utęsknieniem na Mikołaja. Od samego rana przedszkolaki nadsłuchiwały, czy nie słychać dźwięku srebrzystego dzwoneczka. Około godz.12-tej przybył długo oczekiwany gość z bardzo daleka. Dzieci z grupy "Pszczółek " i "Biedronek" witały przybyłego gościa głośno skandując "Kochamy Cię Mikołaju"! Był to dzień pełen wrażeń i radości dla wszystkich dzieci. Przedszkolaki nie kryły zadowolenia z odwiedzin Mikołaja, śpiewały piosenki dla długo oczekiwanego gościa. Wszystkie dzieci były przez cały rok grzeczne, dlatego Mikołaj obdarował każdego wspaniałym prezentem pełnym słodkości i niespodzianek.
Dziękujemy Mikołajowi i zapraszamy za rok.>>>GALERIA<<<

03.12.2015
 
Spotkanie z górnikiem

 W dniu 03.12. 2015 r. w naszym przedszkolu w ramach obchodów Dnia Górnika gościliśmy emerytowanego górnika pana Jerzego Mikłasa z Zakładów Górniczych Trzebionka w Trzebini. Gościa powitała p.dyrektor mgr Alina Adamczyk-Szreter. Następnie dzieci z grupy "Pszczółek" i "Biedronek",zaśpiewały piosenkę i recytowały wiersz pt."W kopalni". Pan Mikłas zaprezentował się dzieciom w stroju galowym. W trakcie pogadanki gość opowiadał o pracy górników, narzędziach wykorzystywanych w ich pracy i ciekawostkach dotyczących bogactw naturalnych. Przedszkolaki dowiedziały się o symbolice piór na czapce górnika i o odznaczeniach za zasługi. Nasz gość nawiązał świetny kontakt z przedszkolakami, chętnie odpowiadał na zadawane pytania a na zakończenie poczęstował wszystkich cukierkami. W ramach podziękowań,przedszkolaki wręczyły górnikowi symboliczny upominek.>>>GALERIA<<<

30.11.2015
 
Andrzejki

Andrzejki

Andrzejkowe mamy święto,
Co się dzisiaj nam wywróży?
Mamy miskę pełną wody,
Wosk w garnuszku i klucz duży.

30.11.2015r. obchodziliśmy w przedszkolu „Andrzejki”.  Dzieci  mogły poznać tradycje, porzekadła i przysłowia ludowe. Najwięcej emocji budziło lanie wosku.  Po zastygnięciu, dzieci obserwowały cień ulanego kształtu i wraz ze swoimi paniami interpretowały wróżby.


>>>GALERIA<<<

25.11.2015
 
Dzień pluszowego misia

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25.11.2015r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie misie przyniesione przez dzieci opanowały przedszkole, aby bawić się i uczyć razem z dziećmi. Przedszkolaki poznały historię święta, słuchały wierszy pt. „Miś” (autor nieznany) oraz Cz. Janczarskiego  pt. „Naprawimy misia”, bawiły się przy piosenkach „Jadą, jadą misie”, „Pluszowy miś”, rywalizowały w konkursach ruchowych i plastycznym. Dzień ten pełen był uśmiechu i radości ze wspólnej zabawy.

Na zaproszenie pani Doroty Bartuli grupa "Biedronek"wybrała się do biblioteki na obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.Spotkanie w bibliotece było bardzo miłe:
- poznawaliśmy historię misiów,misiowe obyczaje.
- słuchaliśmy i śpiewaliśmy "misiowe " piosenki.
- tańczyliśmy w rytm piosenek o misiach a bohaterami bajek czytanych były oczywiście ...misie.


>>>GALERIA<<<

24.11.2015
Warsztaty plastyczne w Wygiełzowie

Warsztaty plastyczne w Wygiełzowie.

24 listopada przedszkolaki z grupy :Biedronek"uczestniczyły w warsztatach plastycznych"Na szkle malowane".Dzieci słuchały opowieści o technikach malarskich starych obrazów ludowych,poznały sposób wykonania obrazu malowanego na podłożu szklanym na temat "Pan Ull".Zajęcia prowadziła wykwalifikowana instruktorka plastyki.

>>>GALERIA<<<

18.11.2015
Poranki Muzyczne

W dniu 18 listopada odbył się poranek muzyczny w Dworku Zieleniewskich w Trzebini.Nasze przedszkolaki słuchały muzyki Chopina oraz prezentacji utworów,które bawią słuchacza swoją formą,elementami muzyki,zabawnymi skojarzeniami pozamuzycznymi,Przy tej okazji dzieci zwiedziły wystawę krakowskiego artysty.

>>>GALERIA<<<

13.11.2015
Czytanie dzeiciom

Głośne czytanie dzieciom.

W filii bibliotecznej nr 4 na Kątach odbywają się cykliczne spotkania przedszkolaków. W październiku i listopadzie zaprezentowana została literatura dziecięca dotycząca aktualnej pory roku, która posłużyła do rozwiązywania zagadek tematycznych,jesiennego quizu oraz samodzielnego wykonania jesiennych prac plastycznych.

>>>GALERIA<<<

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego