Archiwum 2013/2014 - Przedszkole nr1 w Chrzanowie

Idź do spisu treści

Menu główne:

DZIEŃ OTWARTY
Zapraszamy dzieci nowo przyjęte do przedszkola
wraz z rodzicami na dzień otwarty
4 czerwca 2014 między 9:30 a 11:00

 
30.05.2014
30.05.2014
NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

II CHRZANOWSKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW
O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA CHRZANOWA

W dniu 30.05.2014 w Hali Sportowej w Chrzanowie drużyna naszego przedszkola wzięła udział w II-giej Chrzanowskiej Olimpiadzie Przedszkolaków, której organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminna Organizacja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chrzanowie. W Olimpiadzie uczestniczyły dzieci z przedszkoli i oddziałów "zerowych" gminy Chrzanów - łącznie piętnaście drużyn. Zawody rozpoczęto ceromonią wprowadzenia drużyn na której nasze przedszkolaki pięknie zaprezentowały się w nowych strojach sportowych. Oficjalnego otwarcia dokonał zastępna burmistrza ds. społecznych Robert Maciaszek życząc zawodnikom "sportowej rywalizacji w duchu fair play". Rozgrywki dostarczyły dzieciom wielu emocji. Przy ogromnym aplauzie rodziców i zgromadzonej na widowi publiczności mali zawodnicy zmagali  się w sportowej rywalizacji. Nasi przedszkolacy wykazali się świetną celnością trafiając dziesięć razy do bramki. W pozostałych konkurencjach wypadliśmy nieco słabiej, zdobywając w rezultacie wyróżnienie.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowania i poświęcenie wolnego czasu.
składamy gratulacje naszym "małym sportowcom"

29.05.2014
NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

ZESPÓŁ TEATRANY "JEDYNECZKI" WYRÓŻNIONY

XXII Festiwal Kultury Dziecięcej w Trzebini
Wysokie II miejsce w kategorii "Formy Teatralne" - przedstawienie pt. "Calineczka" w wykonaniu dzieci oddziału II pod kierunkiem Renaty Ciołek i Beaty Klimczak.
Wyróżnienie w kategorii "Taniec" - "Trojak" w wykonaniu dzieci oddziału II.
Wszystkim dzieciom biorącym udział w Festiwalu - gratulujemy.
Rodzicom dziękujemy za pomoc.

10.02.2014
BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawała to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych ale przede wszystkim i dla  dzieci. Starym zwyczajem atrybutem imprezy był ciekawy strój wszystkich uczestników balu. Skoczna, rytmiczna muzyka zachęcała do tańców, a wspólne zabawy i konkursy sprawiły dzieciom wiele radości.

23.01.2014
ZWYCIĘZKA KINGA

ZWYCIĘZKA KINGA

Dnia 23 stycznia odbył się XII Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej podcza którego Kinga Kwapień zajęła I miejsce.
Serdecznie Gratulujemy !!!

21.01.2014
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Każdego roku o tej samej porze każdy wnuk życzy co tylko może. I kożystając z tej sposobności wnuczęta życzą - szczęścia,zdrowia i radości.

20.12.2013
WIGILIA

Wigilia w przedszkolu


W czasie Świąt Bożego Narodzenia nauczycielki dzicie 5-cio i 6-cio letnich p. Renata Ciołek i p. Beata Klimczak przygotowały przedstawienie jasełkowez udziałem dzieci. Gdy nadchodzi długo oczekiwany Dzień Wigilijny wszyscy z wielkim przejęciem pomagamy nakryć stoły i dekorować je stroikami. W blasku choinkowych lampek oglądamy przedstawienie. Kolejnym ogniwem spotkania jest dzielenie się opłatkiem i wspólny wigilijny obiad.

04.12.2013
MIKOŁAJKI

Mikołaj w przedszkolu

Wszystkie przedszkolaki powitały Mikołaja. Święty Mikołaju bardzo się cieszymy od dawna na Twe odwiedziny czekaliśmy. Dzięki Ci składamy Mikołaju Święty za Twe hojne dary i za Twe prezenty.

03.12.2013
GÓRNICY W PRZEDSZKOLU

Spotkania które edukują

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami kopalni Zakładu Górniczego SOBIESKI w Jaworznie w ramach barbórkowej kampani edukacyjnej. Dla dzieci było to święto, na które czekały z niecierpliwością. Górnik odziany w galowy mundur opowiadał o tym, jak wygląda praca w kopalni o tym jak wydobywa się węgiel oraz o tym, dlaczego nazywa się go czarnym złotem. Bohaterem spotkania z przedszkolakami był również kojarzony z pracą pod ziemią Kret-maskotka, która przez zabawę zachęcała dzieci do pozania górniczych tradycji. Ponadto przedszkolaki otrzymały upominki, słodycze, kredki i kolorowanki nawiązujące do pracy w kopalni. Nasi wychowankowie z okazji Święta Górników przygotowali uroczystą akademię. Delegacja starszaków wręczyła gościom upominki, dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki.

15.11.2013
MŁODZI EKOLODZY Z NAGRODAMI

Młodzi ekolodzy z nagrodami

Przedszkole Samorządowe w Balinie było gospodarzem VI Powiatowego konkursu Ekologicznego. Patrząc na nadesłane prace trudno było uwierzyć, że wyszły spod rąk dzieci kolorowe, ciekawe i dopracowane nawet w najmniejszych szczegółach. Przedstawiały las, drzewa. Jury oceniło 116 prac dwuwymiarowych i 16 wykonanych w trzech wymiarach. W kategorii 3-latków I miejsce zdobyła nasza wychowanka Emilia Głąb. W kategorii 4 -latków wyróżnienie zdobyła Hanna Jakóbik

15.11.2013
SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

Czyste Powietrze wokół nas

W bieżącym roku szkolnym realizowana jest w grupie II starszych przedszkolaków, V edycja Programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Wzrost świadomości ludzi na temat szkodliwego działania dymu tytoniowego oraz restrykcyjne ograniczenia wprowadzone na drodze ustawodawczej spowodowały zmniejszenie stopnia społecznej akceptacji dla palenia tytoniu w miejscu pracy i miejscach publicznych. Zmiana w postrzeganiu palenia w obecności innych osób nie jest jednak tak widoczna w środowisku domowym, gdzie największa ekspozycja na dym tytoniowy ma miejsce w przypadku dzieci. Aby zminimalizować szkody zdrowotne i społeczne wynikające z biernego palenia dzieci Państwowa Inspekcja Sanitarna już po raz piąty realizuje Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”, skierowany do dzieci uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach oraz ich rodziców.


25.10.2013
SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

Spotkanie z Leśniczym

Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Chrzanowie angażowane są do różnych zadań na rzecz ochrony przyrody. Jednym z takich przedsięwzięć było zaproszenie przez wychowawczynię panią Beatę Klimczak do przedszkola leśniczego z Nadleśnictwa Chrzanów, pana Ryszarda Rychtera. Pan leśniczy w niezwykle interesujący sposób opowiadał dzieciom o swoim zawodzie, o ochronie lasów i potrzebie dokarmiania zwierząt zimą. Zaznaczył także, że człowiek jest tylko gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim żyjących. Dzieci z olbrzymią uwagą słuchały opowieści, rozpoznawały zwierzęta i drzewa rosnące na naszym terenie z makiet przyniesionych przez leśniczego. Przedszkolaki zadawały naszemu gościowi wiele zaskakujących pytań, na które z chęciom odpowiadał. Jednak największą atrakcją było wspólne sadzenie przyniesionych przez leśniczego drzewek. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci, oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody. Myślę, że takie przedsięwzięcia przyczyniają się do wychowania dzieci w duchu ekologicznym, kształtują mądre i umiejętne współżycie człowieka z przyrodą, rozwijają poczucie troski i odpowiedzialności o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi.


19.10.2013
KOLOROWE LIŚCIE

Kolorowe Liście

Radosna, kmolorowa Złota Polska Jesień inspiruje nas do tworzenia pięknych, oryginalnych prac plastycznych oraz zabaw z wykorzystaniem materiału przyrodniczego, którego zwłaszcza jesienią jest pod dostatkiem. Dzieci w wieku przedszkolnym poszukują materiałów do zabaw, z którego można korzystać bardziej aktywnie, przekształcać go i przetwarzać w sposób dowolny. Twórczym materiałem przyrodniczym mogą być liście, kora, jarzębina, żołędzie, szyszki, kasztany, słoma, kamyki, muszelki i wiele innych. Wszystko to może służyć zabawie i nauce dziecka. Wiele dzieci już w przedszkolu z łatwością opanowuje umiejętność dodawania, odejmowania, porównywania liczebności zbiorów. Dzieci dokonują obliczeń za pomocą konkretów, potrafią segregować, klasyfikować zebrane na spacerze kasztany, żołędzie czy szyszki. Są one podstawą jesiennej edukacji w przedszkolu. Bez nich trudno sobie wyobrazić naukę liczenia czy tworzenia zbiorów. W życiu przedszkolaka „jesienne skarby” pełnią bardzo ważną rolę.  W zabawach ruchowych czy konstrukcyjnych  dzieci mogą - przy użyciu kasztanów czy szyszek- oznaczać teren, drogę, tworzyć układy różnych przedmiotów, kształtów geometrycznych, stawiać budowle.  
Gdy pogoda sprzyja, nie tracimy ani chwili - ruszamy na spacer do lasu, który znajduje się niedaleko naszego przedszkola lub do ogrodu. Na spacerze czy w ogrodzie przedszkolnym, pod czujnym okiem pań wychowawczyń, przedszkolakom wolno wszystko - rozrzucać liście, nurkować za żołędziami, biegać i skakać, urządzać gonitwy (byle w bezpiecznej odległości od ulic i uczęszczanych dróg!) i robić to wszystko, na co mają ochotę. Można także układać piękne bukiety z kolorowych liści i urządzić konkurs na najładniejszy bukiet. Można też liście przyklejać do kartki tworząc ciekawe obrazy lub malować farbami i robić z nich ciekawe pieczątki. Możliwości jest bardzo wiele.

05.10.2013
FESTYN PARAFIALNY

Festyn Parafialny

5 października Akcja katolicka przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie przy pomocy inncych wspólnot zorganizowała po raz XVI Festyn Parafialny. W programie między innymi bieg uliczny - w hołdzie BT. Papieżowi Janowi Pawłowi II. dzieci z naszego przedszkola w najliczniejszej grupie przystąpiły do rywalizacji sportowej. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, dyplomy, nagrody rzeczowe. Amadeusz Pietkiewicz zdobył III miejsce.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego